Licensed to EPI Sports, Inc - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/28/2012 07:40 PM
                   Mater Dei vs. Orange Lutheran - 3/21/2012                   
                   Online Entries & Results by EPIsports.com                   
                                 Mater Dei HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 1600 Meter Run FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tomas Ohara                9 Mater Dei              4:51.71    5   
  2 Matt Pearson              10 Mater Dei              4:57.25    3   
  3 Joseph Meyer              10 Orange Lutheran        4:57.80    1   
  4 Tanner Hicks              10 Orange Lutheran        5:05.53  
  5 Duncan Bengston           10 Orange Lutheran        5:08.14  
  6 Brian Neal                 9 Mater Dei              5:09.64  
  7 Daniel Kaplan             10 Orange Lutheran        5:12.35  
  8 Patrick Wintheiser        10 Orange Lutheran        5:12.71  
  9 Jeremiah Andrew            9 Orange Lutheran        5:13.07  
 10 Michael Caskey            10 Orange Lutheran        5:23.23  
 11 Matt Yepez                10 Mater Dei              5:30.46  
 12 Jaymes Patterson          10 Orange Lutheran        5:33.20  
 
Event 2  Girls 1600 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 MK Trotter                12 Mater Dei              5:54.91    5   
  2 Jasmine Ayala              9 Mater Dei              6:02.78    3   
  3 Paige Farley               9 Mater Dei              6:04.00    1   
  4 Madeline Ong               9 Orange Lutheran        6:05.81  
  5 Katie Gaitan              11 Mater Dei              6:07.17  
  6 Lexi McNitt               11 Orange Lutheran        6:09.60  
  7 Alea Guirado              10 Mater Dei              6:11.50  
  8 Tayler Garis              10 Orange Lutheran        6:13.19  
  9 Dominique Duron            9 Mater Dei              6:23.99  
 10 Alexis Castaneda          10 Mater Dei              6:28.72  
 11 Austen Farley             11 Mater Dei              6:29.16  
 12 Brittany LeBayron         10 Mater Dei              6:36.85  
 
Event 3  Boys 1600 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonathan Alvarado         11 Mater Dei              5:04.72    5   
  2 Theophil (T.J.) Oros      11 Orange Lutheran        5:16.76    3   
  3 Colin Massey              11 Orange Lutheran        5:19.60    1   
  4 Zach Williams             10 Mater Dei              5:22.56  
  5 Armondo deArmas           10 Mater Dei              5:23.41  
  6 Jack Hanle                12 Mater Dei              5:37.23  
  7 Damian Arrellano          10 Mater Dei              6:12.41  
 
Event 4  Girls 4x100 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                             52.02    5   
  2 Orange Lutheran                                       53.66  
 
Event 5  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                             49.62    5   
  2 Orange Lutheran                                       50.44  
 
Event 6  Boys 4x100 Meter Relay FS
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                             46.11    5   
  2 Orange Lutheran                                       46.65  
 
Event 7  Boys 4x100 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orange Lutheran                                       46.11    5   
  2 Mater Dei                                             46.65  
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                             43.27    5   
 -- Orange Lutheran                                          DQ  
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlyn Rambo              10 Mater Dei              5:30.20    5   
  2 Sara Digiovanni           11 Mater Dei              5:31.10    3   
  3 Natalie Wilson            12 Mater Dei              5:32.83    1   
  4 Kelly Peabody              9 Mater Dei              5:40.41  
  5 Erin Bode                 12 Orange Lutheran        5:50.07  
  6 MollyKate Smith           11 Orange Lutheran        5:54.10  
  7 Juliet Basnett             9 Orange Lutheran        6:08.09  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dalton Hall               11 Mater Dei              4:49.90    5   
  2 Matt McKinley             11 Mater Dei              4:50.03    3   
  3 Sam Soto                  12 Mater Dei              4:52.25    1   
  4 Michael Bedell            12 Orange Lutheran        4:58.48  
 
Event 11  Girls 100 Meter Hurdles JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kyra Coley                 9 Mater Dei                19.84   0.8   5   
  2 Talia Stewart              9 Mater Dei                20.59   0.8   3   
 
Event 12  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brittany Hanrahan         11 Mater Dei                16.46   1.6   5   
  2 Alexa Boyer               11 Mater Dei                18.83   1.6   3   
  3 Nicole Swoish             10 Orange Lutheran          20.18   1.6   1   
 
Event 13  Boys 110 Meter Hurdles FS
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Anthony Gonzalez          10 Orange Lutheran          18.02   1.5   5   
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Michael Howard            11 Orange Lutheran          18.17   1.8   5   
 
Event 15  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Corey Hammond             12 Mater Dei                15.32   1.2   5   
  2 Cullan Riser              11 Orange Lutheran          15.86   1.2   3   
  3 JJ Goeden                 11 Mater Dei                16.19   1.2   1   
 
Event 16  Girls 400 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryanna Wiehe             10 Mater Dei              1:03.49    5   
  2 Asheya Levy                9 Orange Lutheran        1:05.15    3   
  3 Abigail Ryan              11 Mater Dei              1:05.23    1   
  4 Lydia Preuss              11 Orange Lutheran        1:05.81  
  5 Jessica Cobb               9 Orange Lutheran        1:06.05  
 
Event 17  Girls 400 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lupe Medina               11 Mater Dei                58.87    5   
  2 Tara Radan                10 Mater Dei                59.62    3   
  3 Alyssa Schlom             12 Orange Lutheran        1:00.18    1   
 
Event 18  Boys 400 Meter Run FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackin Carroll            10 Mater Dei                52.70    5   
  2 Hudson Hankins             9 Orange Lutheran          54.17    3   
  3 J.D. PicKell               9 Orange Lutheran          54.77    1   
  4 David Lugo                10 Mater Dei                54.78  
  5 Jalyinn Hawkings           9 Orange Lutheran          56.22  
  6 Luke Langdon              10 Orange Lutheran          56.56  
 
Event 19  Boys 400 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christian O'Conner        12 Mater Dei                53.31    5   
  2 Jon Gill                  12 Mater Dei                54.94    3   
  3 Justin Goette             11 Orange Lutheran          56.17    1   
  4 Jackson McConnell          9 Orange Lutheran          58.53  
  5 Austin White               9 Orange Lutheran        1:00.00  
  6 Chad Gerhard              11 Orange Lutheran        1:03.10  
 
Event 20  Boys 400 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Allen              10 Mater Dei                51.84    5   
  2 Mychal Traylor            11 Mater Dei                52.06    3   
  3 Jonathan Granados         12 Orange Lutheran          53.55    1   
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash JV
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jazmin Moss                9 Mater Dei                13.33   2.0  1   5   
  2 Allie Bruno                9 Mater Dei                13.78   2.0  1   3   
  3 Evelyn Villa               9 Orange Lutheran          13.80   2.0  1   1   
  4 Sarah Stumme              10 Orange Lutheran          13.83   2.1  2 
  5 Mattea Zeinstra            9 Orange Lutheran          13.87   2.0  1 
  6 Alexandra Barnette        10 Orange Lutheran          13.89   2.0  1 
  7 Kristen Eelkema           10 Orange Lutheran          13.99   2.1  2 
  8 Arianna Sells             10 Orange Lutheran          14.08   2.1  2 
  9 Kate McKay                 9 Mater Dei                14.13   2.0  1 
 10 Nyah Wilson               11 Orange Lutheran          14.32   2.0  1 
 11 Lindsey Mitchell          10 Orange Lutheran          14.36   2.1  2 
 12 Lauren Williams            9 Orange Lutheran          14.56   1.7  3 
 13 L Yee                     10 Orange Lutheran          14.85   2.1  2 
 14 Mallory Beane              9 Orange Lutheran          15.04   1.7  3 
 15 Samantha Parris            9 Orange Lutheran          15.14   1.7  3 
 16 Taylor Wilson              9 Orange Lutheran          15.24   0.6  5 
 17 Rachel Bodmajersky         9 Orange Lutheran          15.39   1.7  3 
 18 Kaitlin Krause            10 Orange Lutheran          15.54   2.1  2 
 19 Christina Mendoza          9 Orange Lutheran          15.70   1.7  3 
 20 Haley Meyer                9 Orange Lutheran          15.77   1.9  4 
 21 Alexis Rivera              9 Orange Lutheran          15.82   1.7  3 
 22 Christelle Walker          9 Orange Lutheran          15.90   1.9  4 
 23 Hanna Schafer             10 Orange Lutheran          15.90   0.6  5 
 24 MaryKate Nellesen          9 Orange Lutheran          16.17   1.9  4 
 25 Katie Webber               9 Orange Lutheran          16.33   1.9  4 
 26 Emily Pewthers             9 Orange Lutheran          16.81   2.1  2 
 
Event 22  Girls 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Emma Radan                10 Mater Dei                12.83   1.8   5   
  2 Parisia Barker            10 Orange Lutheran          12.88   1.8   3   
  3 Jessie Stoneman           12 Mater Dei                13.19   1.8   1   
  4 Hallie Pewthers           12 Orange Lutheran          13.31   1.8 
  5 Shion Yamamoto            11 Orange Lutheran          13.35   1.8 
 
Event 23  Boys 100 Meter Dash FS
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Taylor MacGee              9 Orange Lutheran          11.65   2.5   5   
  2 Adrian Hernandez           9 Mater Dei                11.67   2.5   3   
  3 Delvon Wingfield          10 Mater Dei                11.79   2.5   1   
  4 Darion Craig              10 Orange Lutheran          11.92   2.5 
  5 Garrett Estrada            9 Mater Dei                11.97   2.5 
  6 Carlos Martin              9 Orange Lutheran          12.35   2.5 
  7 Zac Crain                  9 Orange Lutheran          12.43   2.5 
 
Event 24  Boys 100 Meter Dash JV
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brooks Prior              11 Orange Lutheran          11.61   1.8  1   5   
  2 Chaz Clauch               11 Orange Lutheran          11.84   1.8  1   3   
  3 Nathan Romo               11 Mater Dei                12.05   1.8  1   1   
  4 Jason Lind                 9 Orange Lutheran          12.25   1.8  1 
  5 Dalvin Jones-Faavae        9 Mater Dei                12.40   1.8  1 
  6 Hunter Patton             11 Orange Lutheran          12.74   0.8  2 
  7 Jacob Tobin                9 Orange Lutheran          12.93   1.8  1 
  8 Nick Park                  9 Orange Lutheran          12.97   0.8  2 
  9 Brandon Jamora             9 Orange Lutheran          13.17   0.8  2 
 10 Michael Hernandez          9 Orange Lutheran          13.64   0.8  2 
 11 Ryan Brennen               9 Orange Lutheran          14.49   0.8  2 
 
Event 25  Boys 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Willie Fletcher           12 Orange Lutheran          11.28   1.1   5   
  2 Taylor Prior              11 Orange Lutheran          11.41   1.1   3   
  3 Derrick Ronquillo         12 Mater Dei                11.44   1.1   1   
  4 Nick Bosco                12 Mater Dei                11.51   1.1 
  5 AJ Holman                 11 Orange Lutheran          11.64   1.1 
  6 Lavon Wright              12 Mater Dei                11.68   1.1 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 MK Trotter                12 Mater Dei              2:37.97    5   
  2 Alexis Castaneda          10 Mater Dei              2:44.31    3   
  3 Kyra Neff                  9 Mater Dei              2:44.91    1   
  4 Lexi McNitt               11 Orange Lutheran        2:46.27  
  5 Jasmine Ayala              9 Mater Dei              2:47.09  
  6 Madeline Ong               9 Orange Lutheran        2:47.50  
  7 Paige Farley               9 Mater Dei              2:48.60  
  8 Bridget Sweeney            9 Mater Dei              2:48.79  
  9 Christine Brost            9 Mater Dei              2:49.11  
 10 Katy Junkin                9 Mater Dei              2:49.19  
 11 Danielle Duron            12 Mater Dei              2:49.20  
 12 Katie Gaitan              11 Mater Dei              2:51.08  
 13 Dominique Duron            9 Mater Dei              2:51.87  
 14 Courteney Blackwood       10 Mater Dei              2:53.70  
 15 Brittany LeBayron         10 Mater Dei              2:53.83  
 16 Austen Farley             11 Mater Dei              2:55.52  
 17 Maddy Jennings            10 Mater Dei              2:58.83  
 18 Kaitlin Gaw                9 Mater Dei              3:03.39  
 19 Mary Simes                 9 Mater Dei              3:05.63  
 20 Emily High                 9 Mater Dei              3:13.49  
 21 Jessica Rezner             9 Mater Dei              3:14.69  
 22 Maddy Hertel               9 Mater Dei              3:14.92  
 23 Jessica Conklin            9 Mater Dei              3:15.35  
 24 Ilene Do                   9 Mater Dei              3:15.69  
 25 Nicole Renold             12 Orange Lutheran        3:18.56  
 
Event 27  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlyn Rambo              10 Mater Dei              2:29.12    5   
  2 Natalie Wilson            12 Mater Dei              2:36.82    3   
  3 Courtney Lofink           10 Orange Lutheran        2:37.58    1   
  4 Kelly Peabody              9 Mater Dei              2:40.15  
  5 Kaylyn McElroy            12 Orange Lutheran        2:46.62  
  6 Megan Lane                10 Orange Lutheran        2:52.25  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tomas Ohara                9 Mater Dei              2:11.91    5   
  2 Brian Neal                 9 Mater Dei              2:18.00    3   
  3 Jake Farwell              10 Mater Dei              2:18.28    1   
  4 Daniel Kaplan             10 Orange Lutheran        2:20.87  
  5 Dustin Sandhu              9 Mater Dei              2:25.67  
  6 Patrick Wintheiser        10 Orange Lutheran        2:26.45  
  7 Qui Luong                  9 Mater Dei              2:27.15  
  8 Jeremiah Andrew            9 Orange Lutheran        2:27.85  
  9 Jaymes Patterson          10 Orange Lutheran        2:30.65  
 10 Christian Colonna          9 Mater Dei              2:30.74  
 11 Michael Caskey            10 Orange Lutheran        2:30.77  
 12 Jonathan Saba              9 Mater Dei              2:35.76  
 
Event 29  Boys 800 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blain Mengert             11 Orange Lutheran        2:11.22    5   
  2 Nithin Villapallil        12 Mater Dei              2:12.63    3   
  3 Jack Hanle                12 Mater Dei              2:22.88    1   
  4 Theophil (T.J.) Oros      11 Orange Lutheran        2:23.83  
  5 Colin Massey              11 Orange Lutheran        2:24.22  
  6 Zach Williams             10 Mater Dei              2:25.01  
  7 Brandon Avalos            10 Mater Dei              2:27.71  
  8 Damian Arrellano          10 Mater Dei              2:41.96  
 
Event 30  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dalton Hall               11 Mater Dei              2:03.83    5   
  2 Matt Bordas               12 Mater Dei              2:04.83    3   
  3 Zach Neenan               11 Orange Lutheran        2:10.39    1   
  4 David Thomas              11 Orange Lutheran        2:10.50  
  5 Randy Wieczorek           11 Orange Lutheran        2:10.97  
 
Event 31  Girls 300 Meter Hurdles JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Talia Stewart              9 Mater Dei                52.75    5   
  2 Lydia Preuss              11 Orange Lutheran          56.86    3   
 
Event 32  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brittany Hanrahan         11 Mater Dei                48.04    5   
  2 Lauren Ekman              12 Mater Dei                48.85    3   
  3 Alexa Boyer               11 Mater Dei                51.31    1   
  4 Nicole Swoish             10 Orange Lutheran          51.56  
 
Event 33  Boys 300 Meter Hurdles FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Gonzalez          10 Orange Lutheran          43.05    5   
  2 Hudson Hankins             9 Orange Lutheran          43.95    3   
  3 Luke Langdon              10 Orange Lutheran          46.23    1   
 
Event 34  Boys 300 Meter Hurdles JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Howard            11 Orange Lutheran          45.71    5   
 
Event 35  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Corey Hammond             12 Mater Dei                38.99    5   
  2 Cullan Riser              11 Orange Lutheran          39.27    3   
  3 JJ Goeden                 11 Mater Dei                40.45    1   
 
Event 36  Girls 200 Meter Dash JV
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Angie Carreras             9 Mater Dei                27.15   1.6  1   5   
  2 Bryanna Wiehe             10 Mater Dei                27.45   1.6  1   3   
  3 Abigail Ryan              11 Mater Dei                28.49   1.1  2 
  4 Allie Bruno                9 Mater Dei                28.55   1.6  1   1   
  5 Alexandra Barnette        10 Orange Lutheran          28.76   1.6  1 
  6 Jessica Cobb               9 Orange Lutheran          29.21   1.6  1 
  7 Kristen Eelkema           10 Orange Lutheran          29.42   1.1  2 
  8 Nyah Wilson               11 Orange Lutheran          29.70   1.6  1 
  9 Evelyn Villa               9 Orange Lutheran          30.07   1.6  1 
 10 Lauren Williams            9 Orange Lutheran          31.71   1.1  2 
 11 Haley Meyer                9 Orange Lutheran          33.54   1.1  2 
 
Event 37  Girls 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tara Radan                10 Mater Dei                26.15   2.3   5   
  2 Lupe Medina               11 Mater Dei                26.18   2.3   3   
  3 Alyssa Schlom             12 Orange Lutheran          26.25   2.3   1   
  4 Parisia Barker            10 Orange Lutheran          26.44   2.3 
  5 Emma Radan                10 Mater Dei                27.16   2.3 
  6 Hallie Pewthers           12 Orange Lutheran          28.49   2.3 
 
Event 38  Boys 200 Meter Dash FS
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Adrian Hernandez           9 Mater Dei                23.83   0.7   5   
  2 Taylor MacGee              9 Orange Lutheran          24.04   0.7   3   
  3 Delvon Wingfield          10 Mater Dei                24.19   0.7   1   
  4 Darion Craig              10 Orange Lutheran          24.79   0.7 
  5 Mackin Carroll            10 Mater Dei                25.10   0.7 
 
Event 39  Boys 200 Meter Dash JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brooks Prior              11 Orange Lutheran          23.90   2.4   5   
  2 Chaz Clauch               11 Orange Lutheran          23.90   2.4   3   
  3 Christian O'Conner        12 Mater Dei                24.16   2.4   1   
  4 Jon Gill                  12 Mater Dei                25.00   2.4 
  5 Nathan Romo               11 Mater Dei                25.06   2.4 
  6 Dalvin Jones-Faavae        9 Mater Dei                26.57   2.4 
 
Event 40  Boys 200 Meter Dash Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Austin Hazel              12 Mater Dei                22.25   2.4  1   5   
  2 Willie Fletcher           12 Orange Lutheran          23.22   2.4  1   3   
  3 Justin Allen              10 Mater Dei                23.23   2.4  1   1   
  4 Nick Bosco                12 Mater Dei                23.27   2.4  1 
  5 Taylor Prior              11 Orange Lutheran          23.50   2.4  1 
  6 AJ Holman                 11 Orange Lutheran          23.73   2.4  1 
  7 Derrick Ronquillo         12 Mater Dei                23.84   2.4  1 
  8 Mychal Traylor            11 Mater Dei                23.88  +0.0  2 
  9 Lavon Wright              12 Mater Dei                23.96  +0.0  2 
 
Event 41  Girls 3200 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chloe Santa Maria de Tos  11 Orange Lutheran       13:45.90    5   
  2 Alea Guirado              10 Mater Dei             14:01.22    3   
 
Event 42  Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Bode                 12 Orange Lutheran       12:45.59    5   
  2 Ashley Littlefield        12 Mater Dei             12:48.96    3   
  3 Megan Lane                10 Orange Lutheran       12:49.63    1   
  4 Megan Bartyczak            9 Mater Dei             12:52.46  
  5 Erin Trotter              10 Mater Dei             13:37.79  
  6 Cameron Alario             9 Orange Lutheran       13:43.42  
 
Event 43  Boys 3200 Meter Run FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Freeman            10 Orange Lutheran       10:41.79    5   
  2 Tanner Hicks              10 Orange Lutheran       10:58.16    3   
  3 Duncan Bengston           10 Orange Lutheran       11:05.29    1   
  4 Matt Pearson              10 Mater Dei             11:15.44  
  5 Jake Farwell              10 Mater Dei             11:55.44  
  6 Matt Yepez                10 Mater Dei             12:30.31  
 
Event 44  Boys 3200 Meter Run JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonathan Alvarado         11 Mater Dei             10:38.42    5   
  2 Colin Brecher             10 Mater Dei             12:53.14    3   
 
Event 45  Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Hulme              9 Mater Dei             10:01.09    5   
  2 Christian Loritz          12 Orange Lutheran       10:09.25    3   
  3 Thomas McGlone            11 Mater Dei             10:30.57    1   
  4 Michael Bedell            12 Orange Lutheran       10:37.45  
  5 Sam Soto                  12 Mater Dei             10:46.35  
 
Event 46  Girls 4x400 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                           4:23.78    5   
  2 Orange Lutheran                                     4:28.20  
 
Event 47  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orange Lutheran                                     4:15.19    5   
  2 Mater Dei                                           4:17.13  
 
Event 48  Boys 4x400 Meter Relay FS
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                           3:39.38    5   
  2 Orange Lutheran                                     3:40.29  
 
Event 49  Boys 4x400 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mater Dei                                           3:43.02    5   
  2 Orange Lutheran                                     3:50.13  
 
Event 50  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orange Lutheran                                     3:32.16    5   
  2 Mater Dei                                           3:34.36  
 
Event 51  Boys Shot Put FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Sanchez               9 Mater Dei             35-05.50    5   
  2 Shane Gama                 9 Orange Lutheran       33-08.00    3   
  3 Samuel Admas               9 Orange Lutheran       31-11.75    1   
 
Event 52  Boys Shot Put JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Desmond Adams Jr.         11 Orange Lutheran       35-06.00    5   
  2 Jacob Doddridge           11 Orange Lutheran       34-07.00    3   
  3 J.D. Akzl Pultorak        11 Orange Lutheran       33-07.00    1   
  4 Jacob Aschoff             11 Orange Lutheran       31-08.25  
 
Event 53  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malik McMorris             9 Mater Dei             51-02.00    5   
  2 Elisha Davis              12 Orange Lutheran       46-04.50    3   
  3 Daniel Sanchez            11 Mater Dei             42-08.50    1   
  4 Jordan Briggs             12 Orange Lutheran       39-03.00  
  5 Daniel Hurtado            11 Mater Dei             38-10.50  
 
Event 54  Girls Shot Put JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kristen Mationg           11 Mater Dei             23-07.00    5   
  2 Ashley Rios                9 Orange Lutheran       22-05.25    3   
 
Event 55  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kara Caskey               12 Mater Dei             33-10.00    5   
  2 Kau ilani Miki-han        10 Mater Dei             32-09.50    3   
  3 Emily Crum                10 Mater Dei             29-09.50    1   
  4 Marina Najjar             11 Orange Lutheran       26-06.25  
  5 Sarah Morner              11 Orange Lutheran       23-03.50  
  6 Sara Garvey               12 Orange Lutheran       23-02.50  
 
Event 56  Boys Discus Throw FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Sanchez               9 Mater Dei                86-03    5   
  2 Shane Gama                 9 Orange Lutheran          71-11    3   
 
Event 57  Boys Discus Throw JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Goodfriend        11 Orange Lutheran         107-04    5   
  2 Sean Hennessy             11 Orange Lutheran          96-08    3   
  3 Desmond Adams Jr.         11 Orange Lutheran          93-08    1   
  4 Jacob Aschoff             11 Orange Lutheran          76-01  
  5 J.D. Akzl Pultorak        11 Orange Lutheran          74-00  
 
Event 58  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joey Hudack               12 Orange Lutheran         129-05    5   
  2 Elisha Davis              12 Orange Lutheran         123-01    3   
  3 Malik McMorris             9 Mater Dei               122-00    1   
  4 Zenon Duzey               11 Orange Lutheran         117-03  
  5 Daniel Hurtado            11 Mater Dei               116-10  
  6 Daniel Sanchez            11 Mater Dei               105-08  
 
Event 59  Girls Discus Throw JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kristen Mationg           11 Mater Dei                67-04    5   
  2 Jessie Nowicki            10 Orange Lutheran          59-02    3   
 
Event 60  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kara Caskey               12 Mater Dei               120-03    5   
  2 Kau ilani Miki-han        10 Mater Dei                97-07    3   
  3 Sarah Morner              11 Orange Lutheran          88-00    1   
  4 Emily Crum                10 Mater Dei                87-03  
  5 Jessica Lozo              10 Orange Lutheran          80-05  
  6 Jami Hahn                 11 Orange Lutheran          79-09  
 
Event 61  Boys High Jump FS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joel Debus                10 Orange Lutheran        5-08.00    5   
 
Event 62  Boys High Jump JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hector Martin             11 Mater Dei              5-02.00    5   
 
Event 63  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin Hazel              12 Mater Dei              6-02.00    5   
  2 Ahkeli Rembert            10 Orange Lutheran        6-00.00    3   
  3 Myles Hawkins             10 Orange Lutheran        6-00.00    1   
  4 Ryan Finnie               11 Mater Dei              6-00.00  
  5 Ralph Guida               10 Orange Lutheran        5-08.00  
 -- Art Hinojosa              11 Mater Dei                   NH  
 
Event 64  Girls High Jump JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Stumme              10 Orange Lutheran        4-10.00    5   
  2 Taylor Wolf               11 Mater Dei              4-06.00    3   
  3 Bridget Shoenberger        9 Mater Dei              4-04.00    1   
  4 Caren McKenna                Orange Lutheran        4-02.00  
  5 Lauren Brackman           10 Mater Dei              4-00.00  
 
Event 65  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madelyn Sando             12 Mater Dei              5-00.00    5   
  2 Taylor Saline             10 Orange Lutheran        4-10.00    3   
  3 Kellie Nelson             12 Mater Dei              4-10.00    1   
  4 Jami Hahn                 11 Orange Lutheran        4-08.00  
  5 Lauren Byrne              11 Orange Lutheran        4-06.00  
  5 Sydney Gray               11 Mater Dei              4-06.00  
 
Event 67  Boys Pole Vault JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason Rhodes              12 Orange Lutheran       12-03.00    5   
  2 Josh Mattoon              11 Orange Lutheran       12-03.00    3   
  3 Riley Turner              10 Mater Dei             11-03.00    1   
  4 Kyle Victoria             11 Orange Lutheran       10-09.00  
 
Event 68  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Rovzar            11 Mater Dei             14-09.00    5   
  2 Kevin Stull               11 Orange Lutheran       13-09.00    3   
  3 Carl Johansson            10 Orange Lutheran       13-03.00    1   
  4 David Bean                10 Orange Lutheran       12-09.00  
  5 Tommy Nord                10 Mater Dei             12-09.00  
  6 Patrick Roide             11 Mater Dei             12-03.00  
  7 Charles DeLaCruz          12 Mater Dei             11-03.00  
 
Event 69  Girls Pole Vault JV
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenna Frum                10 Mater Dei              9-09.00    5   
  2 Angela Markwith           11 Mater Dei              9-03.00    3   
  3 Diana Fujii               10 Mater Dei              8-09.00    1   
  4 Kari McCollum              9 Orange Lutheran        7-09.00  
  5 Angela Steward             9 Orange Lutheran        6-06.00  
 -- Jenna Welch                9 Orange Lutheran             NH  
 
Event 70  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Renee Greene              12 Mater Dei             11-03.00    5   
  2 Sara Greene               12 Mater Dei             11-03.00    3   
  3 Isabela Lozowski          12 Mater Dei             11-03.00    1   
  4 Julie Johnson             11 Mater Dei             10-09.00  
  5 Kaylie Welch              12 Mater Dei             10-09.00  
  6 Noelle Smith              11 Orange Lutheran       10-09.00  
  7 Grace Boyer               11 Mater Dei             10-03.00  
  8 Katherine Shepherd        10 Orange Lutheran        9-03.00  
 -- KC Sullivan               10 Orange Lutheran             NH  
 
Event 71  Boys Long Jump FS
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Curtis Adler              10 Orange Lutheran       18-10.50   NWI   5   
  2 J.D. PicKell               9 Orange Lutheran       18-09.50   NWI   3   
  3 Joel Debus                10 Orange Lutheran       18-07.00   NWI   1   
  4 Delvon Wingfield          10 Mater Dei             18-06.50   NWI 
  5 Garrett Estrada            9 Mater Dei             17-11.50   NWI 
 
Event 72  Boys Long Jump JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Chaz Clauch               11 Orange Lutheran       18-02.50   NWI   5   
  2 Brady Billups             11 Orange Lutheran       17-03.75   NWI   3   
  3 Sean Hennessy             11 Orange Lutheran       16-09.00   NWI   1   
  4 Hector Martin             11 Mater Dei             16-06.50   NWI 
 
Event 73  Boys Long Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Myles Hawkins             10 Orange Lutheran       21-06.00   NWI   5   
  2 Ryan Finnie               11 Mater Dei             21-03.00   NWI   3   
  3 Art Hinojosa              11 Mater Dei             20-06.00   NWI   1   
  4 Ahkeli Rembert            10 Orange Lutheran       19-03.00   NWI 
 
Event 74  Girls Long Jump JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kristen Eelkema           10 Orange Lutheran       14-11.00   NWI   5   
  2 Kyra Coley                 9 Mater Dei             14-06.50   NWI   3   
  3 Jazmin Moss                9 Mater Dei             14-04.50   NWI   1   
  4 McKenna Capen              9 Orange Lutheran       13-11.75   NWI 
  5 Sarah Stumme              10 Orange Lutheran       13-11.00   NWI 
  6 Julia Silvey               9 Mater Dei             13-10.50   NWI 
  7 Taylor Babich             11 Mater Dei             13-09.00   NWI 
  8 Taylor Wolf               11 Mater Dei             13-01.50   NWI 
  9 Kim Fischer               10 Mater Dei             12-11.00   NWI 
  9 Katie Busch               12 Orange Lutheran       12-11.00   NWI 
 11 Kate McKay                 9 Mater Dei             12-08.00   NWI 
 12 Lauren Brackman           10 Mater Dei             12-07.00   NWI 
 12 Jessie Nowicki            10 Orange Lutheran       12-07.00   NWI 
 14 Cailin Arechiga           11 Mater Dei             12-03.00   NWI 
 15 Megan Belden              10 Mater Dei             11-10.50   NWI 
 16 Veronica Bauer            10 Mater Dei             11-04.00   NWI 
 17 Hanna Schafer             10 Orange Lutheran       10-10.75   NWI 
 18 Lisette Meruelo            9 Mater Dei             10-04.00   NWI 
 
Event 75  Girls Long Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Alexis Camba              12 Mater Dei             15-05.00   NWI   3   
  2 Jacqueline Adams          12 Mater Dei             15-01.00   NWI   1   
  3 Jami Hahn                 11 Orange Lutheran       14-09.00   NWI 
  4 Mariah Wilson             10 Orange Lutheran       14-04.00   NWI 
  5 Jessica Lozo              10 Orange Lutheran       13-07.00   NWI 
  6 Kellie Nelson             12 Mater Dei             13-06.00   NWI 
  7 Tarah Boustani            12 Mater Dei             13-05.00   NWI 
 
Event 76  Boys Triple Jump FS
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joel Debus                10 Orange Lutheran       40-08.00   NWI   5   
  2 Anthony Gonzalez          10 Orange Lutheran       35-05.25   NWI   3   
  3 Darion Craig              10 Orange Lutheran       34-02.50   NWI   1   
  4 Koby Lowe                 10 Mater Dei             33-06.00   NWI 
 
Event 77  Boys Triple Jump JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brady Billups             11 Orange Lutheran       36-01.50   NWI   5   
  2 Hector Martin             11 Mater Dei             31-05.00   NWI   3   
 
Event 78  Boys Triple Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Myles Hawkins             10 Orange Lutheran       43-10.00   NWI   5   
  2 Ryan Finnie               11 Mater Dei             42-03.50   NWI   3   
  3 Ahkeli Rembert            10 Orange Lutheran       41-02.50   NWI   1   
  4 Art Hinojosa              11 Mater Dei             39-10.00   NWI 
 
Event 79  Girls Triple Jump JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sarah Stumme              10 Orange Lutheran       30-00.50   NWI   5   
  2 Jazmin Moss                9 Mater Dei             29-03.00   NWI   3   
  3 Kyra Coley                 9 Mater Dei             28-10.00   NWI   1   
  4 Taylor Wolf               11 Mater Dei             28-04.50   NWI 
  5 Bridget Shoenberger        9 Mater Dei             28-04.00   NWI 
  6 Kate McKay                 9 Mater Dei             27-08.00   NWI 
  7 Julia Silvey               9 Mater Dei             27-07.50   NWI 
  8 Veronica Bauer            10 Mater Dei             26-00.50   NWI 
  9 Kim Fischer               10 Mater Dei             25-07.00   NWI 
 10 Lisette Meruelo            9 Mater Dei             25-01.00   NWI 
 
Event 80  Girls Triple Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Madelyn Sando             12 Mater Dei             33-01.00   NWI   5   
  2 Jacqueline Adams          12 Mater Dei             33-00.25   NWI   3   
  3 Jessie Stoneman           12 Mater Dei             32-05.00   NWI   1   
  4 Jami Hahn                 11 Orange Lutheran       31-09.00   NWI 
  5 Tarah Boustani            12 Mater Dei             31-00.00   NWI 
  6 Sydney Gray               11 Mater Dei             30-01.00   NWI 
  7 Alexis Camba              12 Mater Dei             29-10.50   NWI 
  8 Mariah Wilson             10 Orange Lutheran       28-09.50   NWI 
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mater Dei                  114        2) Orange Lutheran            22   
 
                 Women - JV - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mater Dei                  100        2) Orange Lutheran            31   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mater Dei                   79        2) Orange Lutheran            57   
 
                  Men - JV - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Orange Lutheran             81        2) Mater Dei                  41   
 
                  Men - FS - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Orange Lutheran             66        2) Mater Dei                  52